fbpx

Graikija

Senovės Graikija

Graikijos istorija prasideda nuo Egėjo civilizacijos klestėjimo Kretoje ir Balkanų pusiasalyje II tūkst. pr. m. e. Senovės Graikų kolonijos apėmė daug platesnes teritorijas, nei šiuolaikinė Graikija. Vėliausiai nuo VII a. pr. m. e. graikai pradėjo kolonizuoti dabartinės Turkijos, Kipro, Italijos, Libijos pakrantes.

Po Aleksandro Didžiojo užkariavimų graikai užvaldė Anatoliją, Egiptą, Siriją ir Mesopotamiją. Nuo Aleksandro Didžiojo mirties 323 m. pr. m. e. iki 146 m. pr. m. e., kol Graikija buvo paversta viena iš Romos provincijų, vyravo helenizmas.

Modernioji Graikija

Rusijos imperijos užsienio reikalų ministras graikas Ioannis Kapodistrias grįžęs į tėvynę tapo pirmuoju Graikijos respublikos prezidentu. Bet Europa nusprendė, jog Graikija turi tapti monarchija ir pirmuoju karaliumi tapo Otas iš Bavarijos, o antruoju – Jurgis iš Danijos. XIX a. – XX a. pradžioje Graikija siekė išplėsti savo teritoriją, kad joje gyventų visi Osmanų imperijos graikai. Jonijos salas grąžino britai 1863 m. atvykstant naujam karaliui iš Danijos, o Tesaliją osmanai atidavė be kovos. Po Balkanų karų 1912–1913 m. graikai atgavo Epyrą, pietinę Makedoniją, Kretą ir Egėjo salas. Dabartinės Graikijos sienos nusistovėjo 1947 m.

 

Graikijoje yra daugiau nei 6000 salų, iš kurių apie 200 yra gyvenamos. Visos jos supamos smaragdinio vandens ir puikių paplūdimių. Kraštovaizdis jose įvairus ir malonus akiai – nuo vešlios žalumos iki styrančių uolų. Turizmas Graikijoje klesti nuo senų senovės. Kasmet čia apsilanko daugiau nei 16 mln. turistų. Graikija turtinga savo istoriniais objektais, įtrauktais į UNESCO pasaulio paveldą.

Tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus vos per kelias valandas pasieksite Atėnus, kur viešuoju transportu ar taksi lengvai nusigausite iki Alimos uosto. Čia Jums atsivers nuostabi Saronijos įlanka.

Plaukdami burine jachta, motoriniu kateriu ar katamaranu, galėsite aplankyti gražiausias ir autentiškiausias salas – Poras, Hydras, Speces, Aegina ir kt. Čia rasite gausybę kavinukių, parduotuvėlių, turgaviečių. Kai kurios Graikijos salelės yra tokios mažos, kad transporto čia nerasite, salą galėsite apžiūrėti tik mopedu ar asiliuku.

Po pažintinių ekskursijų, tikrai norėsis pasimėgauti krištolinio vandens malonumais, atsipūsti nuo kaitrios saulės, o gal atvirkščiai, dar pasišildyti ant denio.

Prieš grįžtant į laivą, būtinai apsirūpinkite vietos alyvuogėmis, alyvuogių aliejumi. Vietiniai šiuos produktus vadina graikišku auksu. Apie graikišką virtuvę net neverta kalbėti. Lėkštė gardžių graikiškų salotų ir taurė vietinio vyno įprasmins Jūsų dienos įspūdžius.

Rekomenduojama kelionės trukmė nuo 7 iki 14 dienų.

Įspūdžiai: atostogų metu atradome Graikiją!

Kelionės data: 2018.05.05 – 2018.05.15
Keliautojai: Giedrius ir 5 draugai


Į Graikiją išsiruošėme dešimčiai dienų, kad pakaktų laiko tiek kokybiškam poilsiui, tiek vietos grožiui atrasti. Tokį pasirinkimą lėmė keletas puikių aplinkybių: iki Atėnų nuvykti galima tiesioginiu lėktuvo reisu iš Vilniaus, daugybę Graikijos salų galima aplankyti burine jachta, motoriniu kateriu ar katamaranu – turėjome pasirinkimo galimybę, kurią itin vertinu. Žinoma, tai – praktinės detalės, kuriomis rūpintis gal ir nėra itin smagu, tačiau, kai jos apsvarstytos, kelionė tampa kur kas patogesne. Prie to prisidėjo ir Travel Boat komanda, padėjusi pasirinkti tinkamiausią laivo tipą. Kadangi mes buriuotojai, tai atsidūrėme burinėje jachtoje, apsuptoje krištolinio vandens! Kelionės metu daug džiaugsmo suteikė galimybė pamatyti istorinius objektus, prie kurių įsiamžinti buvo sena mano svajonė. Žadą atėmė Atėnų Akropolis, neišdildomą įspūdį paliko Dafnės vienuolynas netoli Atėnų, dar daugiau didybės šiems objektams suteikė mūsų žinojimas, kad visi jie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Buvo gera pabūti tose vietose, kuriomis žavisi visas pasaulis. Keliavome Saronic įlankos salose. Trečiąją savo kelionės dieną burine jachta pasiekėme autentišką Poros salą. Joje pasijutau it pasaulio pakraštyje! Salą puošia bizantinio stiliaus bažnyčios ir vienuolynai, kuriuos tyrinėti galima kad ir visą dieną. Vis dėlto, kai oras toks puikus, norėjosi skirti laiko ir pasilepinimui žavingais paplūdimiais, tad dalį dienos praleidome paplūdimyje, kuriame mėgavomės ramybe, skaidriu vandeniu ir graikiška saule. Taigi nenuostabu, kad saulę palydėjome burinės jachtos denyje, su vyno taure rankoje. Pasakiška diena! Be jokios abejonės, subtilūs graikiškos virtuvės skoniai džiugino visos kelionės metu. Hydras saloje suradome lauktuvių bičiuliams Lietuvoje: pirkome graikišku auksu vadinamų alyvuogių bei alyvuogių aliejaus, kurį tikrai įvertins virtuvėje suktis mėgstantys draugai. Hydras saloje visiškai nėra transporto, judėjimas vyksta pėsčiomis, motoroleriais arba asiliukais Taip pat aplankėme Spetses sąlą, kurioje taip pat beveik nėra transporto, apvažiavome salą motoroleriais. Apskritai, buvo labai smagu išnaudoti galimybę keliauti laivu ir nuolat atrasti vis kitas salas: vyno išgerti vienoje, alyvuogių nusipirkti kitoje, vandens pramogomis pasimėgauti trečioje saloje. Šitaip mūsų atostogos išliko dinamiškos. Be to, toks keliavimo būdas suteikė daug laisvės, nebuvome pririšti prie vienos vietos, o tai suteikė erdvės spontaniškumui ir šiokioms tokioms improvizacijoms! Galiu tik pasidžiaugti, kad atostogos Graikijoje iš tiesų tapo nepamirštamu nuotykiu. Kaip ir minėjau anksčiau, tyrinėdami jos salas praleidome ištisas dešimt dienų ir tokia kelionės trukmė iš tiesų pasiteisino. Patariu savaitę buriuoti ir dar keletą dienų skirti laiko graikiško lobyno atradimui ant kranto.

Rezervuokite laivą Graikijoje

Pasinaudokite mūsų siūloma laivų paieška – greitai ir patogiai surasite Jūsų poreikius atitinkantį laivą įvairiose pasaulio vietose! Pasirinkite patinkantį laivą, spauskite „Sekantis“ ir pamatysite visą išsamią informaciją. Jei pageidaujate, pasirinkite papildomas paslaugas ir pateikite laivo rezervaciją. Rezervacija yra visiškai NEMOKAMA, o gavę informaciją, artimiausiu metu su Jumis susisieksime suderinti visų detalių. Turite klausimų? Susisiekite tel. nr. +370 698 34089 arba el. p. info@travelboat.lt

Mes Jums padėsime išsirinkti geriausią variantą!