fbpx
Kelionės data: 2018.05.05 – 2018.05.15
Keliautojai: Giedrius ir 5 draugai

Į Graikiją išsiruošėme dešimčiai dienų, kad pakaktų laiko tiek kokybiškam poilsiui, tiek vietos grožiui atrasti. Tokį pasirinkimą lėmė keletas puikių aplinkybių: iki Atėnų nuvykti galima tiesioginiu lėktuvo reisu iš Vilniaus, daugybę Graikijos salų galima aplankyti burine jachta, motoriniu kateriu ar katamaranu – turėjome pasirinkimo galimybę, kurią itin vertinu. Žinoma, tai – praktinės detalės, kuriomis rūpintis gal ir nėra itin smagu, tačiau, kai jos apsvarstytos, kelionė tampa kur kas patogesne. Prie to prisidėjo ir Travel Boat komanda, padėjusi pasirinkti tinkamiausią laivo tipą. Kadangi mes buriuotojai, tai atsidūrėme burinėje jachtoje, apsuptoje krištolinio vandens! Kelionės metu daug džiaugsmo suteikė galimybė pamatyti istorinius objektus, prie kurių įsiamžinti buvo sena mano svajonė. Žadą atėmė Atėnų Akropolis, neišdildomą įspūdį paliko Dafnės vienuolynas netoli Atėnų, dar daugiau didybės šiems objektams suteikė mūsų žinojimas, kad visi jie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Buvo gera pabūti tose vietose, kuriomis žavisi visas pasaulis.

Keliavome Saronic įlankos salose. Trečiąją savo kelionės dieną burine jachta pasiekėme autentišką Poros salą. Joje pasijutau it pasaulio pakraštyje! Salą puošia bizantinio stiliaus bažnyčios ir vienuolynai, kuriuos tyrinėti galima kad ir visą dieną. Vis dėlto, kai oras toks puikus, norėjosi skirti laiko ir pasilepinimui žavingais paplūdimiais, tad dalį dienos praleidome paplūdimyje, kuriame mėgavomės ramybe, skaidriu vandeniu ir graikiška saule. Taigi nenuostabu, kad saulę palydėjome burinės jachtos denyje, su vyno taure rankoje. Pasakiška diena!

Be jokios abejonės, subtilūs graikiškos virtuvės skoniai džiugino visos kelionės metu. Hydras saloje suradome lauktuvių bičiuliams Lietuvoje: pirkome graikišku auksu vadinamų alyvuogių bei alyvuogių aliejaus, kurį tikrai įvertins virtuvėje suktis mėgstantys draugai. Hydras saloje visiškai nėra transporto, judėjimas vyksta pėsčiomis, motoroleriais arba asiliukais Taip pat aplankėme Spetses sąlą, kurioje taip pat beveik nėra transporto, apvažiavome salą motoroleriais. Apskritai, buvo labai smagu išnaudoti galimybę keliauti laivu ir nuolat atrasti vis kitas salas: vyno išgerti vienoje, alyvuogių nusipirkti kitoje, vandens pramogomis pasimėgauti trečioje saloje. Šitaip mūsų atostogos išliko dinamiškos. Be to, toks keliavimo būdas suteikė daug laisvės, nebuvome pririšti prie vienos vietos, o tai suteikė erdvės spontaniškumui ir šiokioms tokioms improvizacijoms!

Galiu tik pasidžiaugti, kad atostogos Graikijoje iš tiesų tapo nepamirštamu nuotykiu. Kaip ir minėjau anksčiau, tyrinėdami jos salas praleidome ištisas dešimt dienų ir tokia kelionės trukmė iš tiesų pasiteisino. Patariu savaitę buriuoti ir dar keletą dienų skirti laiko graikiško lobyno atradimui ant kranto.

Nepamirštami įspūdžiai nuostabiose šalyse