fbpx
Kelionės data: 2017.10.22 – 2017.10.29
Keliautojai: Gediminas su šeima

Pasiplaukiojimai laivais manęs niekad nežavėjo, kadangi, vien pagalvojus apie daugybę laiko, praleisto ant vandens, imdavo atrodyti, kad anksčiau ar vėliau imsi ir pasigausi jūrligę, taigi – susigadinsi atostogas. Turbūt niekad ir nebūčiau prisiruošusi išbandyti šio keliavimo būdo, jei ne draugų išgirtas maršrutas Portugalijoje. Seniai svajojau atrasti šią šalį, o bičiuliai kaip tyčia prieš pat atostogas pripasakojo puikių dalykų apie kelionę Douro upe. Na ir sutapk tu man šitaip! Tokiu būdu jau po savaitės ėmėme planuoti kelionę po šią šalį.

Patirti Douro upės didybę buvo vienas kelionės tikslų, tad teko ne tik susitaikyti su mintimi apie kelionę laivu, bet ir atrasti visą rūpimą informaciją, kurios tikrai norisi pirmą kartą ruošiantis tokio pobūdžio kelionei. Travel Boat komanda, kuriai patikėjome laivo nuomos rūpesčius, mus supažindino su Feel Douro įmone, organizuojančia keliones Douro upe motoriniais kateriais. Kadangi Portugalijoje praleidome dvi savaites, tai spėjome pasinaudoti ir šios kompanijos paslaugomis.

Po savaitės praleistos nuostabiajame Porto ir ekskursijų į Porto vyno rūsius- nepamirštamas kelionės akcentas – įspūdžiai iš Douro upės slėnio, kuris yra saugomas UNESCO. Plaukiant upe tikrai apstulbina milžiniškų plotų, dydžių suvokimas, o vynuogynai ima atrodyti kaip įdomūs meno kūriniai. Vyno ūkių linija upės slėnyje tęsiasi apie 70 kilometrų. Skaičiai įspūdingi! Buvo be galo smagu leisti sau sustoti, įkvėpti oro ir pasigrožėti upe iš aukščiau, kai piknikavome viename iš vyno ūkių. Čia galėjome ne tik palepinti gomurius vietos vynais, bet ir pasidžiaugti vietinių šefų paruoštais patiekalais, pabendrauti su vyndariais. Čia auginamos vynuogės, kurios pavirsta Porto vynu, garsinančiu Portugaliją visame pasaulyje!

Teisybės dėlei čia tiktų paminėti, kad besibaiminantys kelionių laivais šįkart gali būti ramūs: taip, Douro upė yra vandeningiausia Pirėnų pusiasalyje, tačiau vis dėlto tai – upė, o bangavimas joje galimas nebent nuo prasilenkiančių laivų. Taigi jūros ligos per šias atostogas tikrai pavyks išvengti!

Turiningą pusdienį galima praleisti svečiuojantis Caldas de Aregos, Regua miesteliuose, ypatingai nuostabus Pinhao miestas. Čia rasite architektūriškai įdomių pastatų ar net meno muziejų. Trumpiau tariant, šia išvyka mėgausis kiekvienas.

Oras Portugalijoje irgi lepina: net spalio mėnesį įdienojus temperatūra pakyla iki 23- 27 laipsnių šilumos, todėl pabėgti nuo lietuviškų darganų tokiu metu bus labai malonu. Beje, vos nepamiršau didžiulio privalumo: rudenį upės vandens temperatūra siekia net 20-22 laipsnius, tad neabejotinai norėsis ne tik kojas į vandenį sumerkti. Puiki kryptis jūsų rudens ar pavasario atostogoms!

Nepamirštami įspūdžiai nuostabiose šalyse