fbpx

Kelionės data: 2018.09.08 – 2018.09.15
Keliautojai: Džiugas, 8 žmonių kompanija

Į Kroatiją vykau jau ne pirmą kartą. Esu aplankęs didžiąją dalį Europos valstybių, tačiau nė viena man nepaliko tokio gilaus įspūdžio kaip Adrijos jūros skalaujama Kroatija. Pirmą sykį ją atradau turistinės kelionės autobusu metu, antrą kartą ši šalis tapo stotele mano ilgoje kelionėje automobiliu per Europą. Sekančius kartus norėjau pasilepinti Kroatijos klimatu, skirti laiko pasigrožėti jos gamta ir pajusti gyvenimo toje šalyje tėkmę, todėl pradėjau buriuoti ir nutariau, kad nebenoriu skubėti ir žvilgčioti į tvarkaraščius. Taigi jau kelintą kartą keliauju buriuoti Kroatijoje ir šį kartą man padėjo Travel Boat komanda.

Tačiau ką tikrai laikau stebuklu – tai saulėtą Kroatijos orą ir nuostabią šio regiono virtuvę. Esu jūros gėrybių mėgėjas, todėl kroatiškas plovas su midijomis ir kalmarais džiugino ne vieną vakarą. O jų ten praleidau septynis: kaip daugiau mažiau pažįstančiam šias vietoves laiko pakako, tačiau niekad nebuvusiems Kroatijoje siūlyčiau šios šalies grožį tyrinėti bent jau dešimt dienų – nepasigailėsit, o ir pamatyti tikrai rasit ką. UNESCO saugomas Dubrovniko senamiestis, įvairių architektūros stilių samplaika žymūs Rektorių rūmai ar kvapą gniaužianti Dalmatijos panorama nuo Sergijaus kalno tikrai nepaliks abejingų. Visa tai – vos kelios Dubrovniko grožybės, o kur dar galybė Kroatijai priklausančių salų ir salelių! Akivaizdu, kad jas pasiekti laivu bus ir patogu, ir turininga.

Turbūt nenuostabu, kad šiame regione laivyba ir visa jos infrastruktūra yra puikiai išvystyta: ir kad žvejai su savo lobiais patogiai pasiektų pirkėjus, ir kad keliaujantys laivais, jachtomis ar katamaranais galėtų būti ramūs, jog jų poilsiu bus tinkamai pasirūpinta ir išvengta įvairių nesusipratimų. Manojo laivo, išsinuomoto per TravelBoat sistemą, bazė buvo Marina Baotič, Seget Donji. Iš čia labai patogu pasiekti Korčula, Mljet, Lastovo salas, nuo kurių ir ketinau pradėti savo pasiplaukiojimo nuotykį. Lastovo saloje atradau žavų švyturį, daug nedidukių bažnytėlių – viską aptikti buvo nesudėtinga, kadangi čia turistais išties pasirūpinta: pažymėti pėsčiųjų maršrutai, paruošta daug informacinių lentelių visoje saloje. Akivaizdu, kad turizmas šiose vietose vystomas išties atsakingai, o salų svečiai sutinkami taip, tarsi kiekvienas vietinis būtų suinteresuotas atskleisti savo šalies grožį…

Travel Boat komanda padėjo susidėlioti kelionės maršrutą, parekomendavo restoranus bei kitas lankytinas vietas, taip pat padėjo susirasti informaciją apie marinas, uostus ir kitą infrastruktūrą buriuotojams.

Nepamirštami įspūdžiai nuostabiose šalyse