fbpx

Italija

Pietų Europoje įsikūrusią Italiją atpažinsite iš bato aulą primenančio kontūro žemėlapyje. Šiai šaliai priklauso ir dvi didelės salos Viduržiemio jūroje: Sardinija bei Sicilija. Italijos salų sąrašą tęsia daugybė mažesnių salelių, o žemyninėje šalies dalyje prieglobstį rado ir nepriklausomos San Marino bei Vatikano valstybės. Visa Italija padalinta į 20 sričių dar vadinamų regionais, 5 iš jų laikomi ypatingaisiais: Sardinija, Sicilija, Trentinas-Alto Adidžei, Aostos slėnis, Friulis-Venecija Džulija. Specialus statusas reiškia, kad šie regionai turi autonomines teises.
Italijos šiaurėje kvapą gniaužia kalnų grožis, kadangi šalis remiasi į Alpes, kuriose ribojasi su Slovėnija, Austrija, Prancūzija bei Šveicarija. Ant sienos su Prancūzija stūkso aukščiausia šalies viršukalnė – 4810 metrų virš jūros lygio siekiantis Monblanas. Atostogautojai Italija džiaugiasi ne tik dėl įspūdingos gamtos vaizdų, bet ir dėl poilsiautojams malonaus klimato: liepos mėnesį čia šyla iki 20-28 laipsnių, o krituliai būdingi žiemos sezonui.
Italijos kranto linija, ypač Vakarų Italijos Rivjera, gausi paplūdimiais ir įlankomis, itin tinkamomis prisišvartuoti atostogaujantiems laive. Palankias sąlygas poilsiui ant vandens sudaro tinkamas klimatas ir itin mažas bangavimas aplinkiniuose vandenyse, todėl čia galimi įvairūs maršrutai. Kadangi Italijoje gaji buriavimo bei laivų statybos tradicija, šioje šalyje infrastruktūra puikiai pritaikyta Jūsų kokybiškam poilsiui.
Šalies istorija visuomet darė didžiulę įtaką palei Viduržiemio jūrą išsidėsčiusių valstybių raidai. Sakoma, kad įspūdingiausi baroko paminklai puošia būtent Romą, Italijoje nuo seno klestėjo ir humanizmo, Renesanso idėjos. UNESCO Italijoje saugo Florencijos, Neapolio ir keleto kitų miestų istorinius centrus, Veneciją ir jos įlanką, Pompėjos vietovę su statinių liekanomis, Po upės deltą, ankstyvosios krikščionybės paminklus Ravennoje, aštuonis vėlyvojo baroko miestus Sicilijos pietryčiuose, uolų piešinius Valkamonikoje, Romos centrą, etruskų kapavietes bei daugybę kitų istoriškai ir kultūriškai svarbių šalies objektų.
Gomurį lepinanti itališka virtuvė garsi visame pasaulyje. Šalį reprezentuoja spagečiai, picos, alyvuogių aliejus, kapučino ir espreso kava. Įdomu, kad pastarosios tikri italai per dieną išgeria nuo 3 iki 10 mažyčių puodelių. Pietų Europoje įsikūrusioje valstybėje auga daugybė augalų kultūrų nuo citrusinių vaisių iki daugiau nei 250 rūšių vynuogių. Tradicinius itališkus pietus sudaro net 3-6 patiekalai, todėl net išrankiausi keliautojai lengvai randa kuo pasilepinti viešnagės Italijoje metu. Sakoma, kad itališkos virtuvės ištakos siekia Senovės Graikijos bei Romos imperijos laikus: jau tada pietiečiai džiovino figas, marinavo alyvuoges, todėl nesuklysite sakydami, kad itališkas kąsnis burnoje – nepamirštamas italų kultūros ir istorijos pojūtis.
Šalies grožis atsiveria ne tik kalnų papėdėse ar istoriniuose miestuose – romantikai lieka sužavėti žvejų kaimelių dvasia, auksiniai Adrijos kurortų paplūdimiai vilioja pasilepinti saulės voniomis, o nuotykių ieškotojai nepamirštamų įspūdžių patiria nardydami žydro vandens lagūnose.

Rezervuokite laivą Italijoje

Pasinaudokite mūsų siūloma laivų paieška – greitai ir patogiai surasite Jūsų poreikius atitinkantį laivą įvairiose pasaulio vietose! Pasirinkite patinkantį laivą, spauskite „Sekantis“ ir pamatysite visą išsamią informaciją. Jei pageidaujate, pasirinkite papildomas paslaugas ir pateikite laivo rezervaciją. Rezervacija yra visiškai NEMOKAMA, o gavę informaciją, artimiausiu metu su Jumis susisieksime suderinti visų detalių. Turite klausimų? Susisiekite tel. nr. +370 698 34089 arba el. p. info@travelboat.lt

Mes Jums padėsime išsirinkti geriausią variantą!