fbpx

Seišeliai

Seišeliai (oficialus pavadinimas Seišelių Respublika) – salų valstybė Indijos vandenyne, į šiaurės rytus nuo Madagaskaro. Kitos netoliese esančios salų valstybės ir teritorijos yra Mauricijus ir Reunionas pietuose, Komorai pietvakariuose ir Maldyvai šiaurės rytuose. Salyno branduolį sudaro keturios salos – Mahė, Praslenas, Siluetas ir La Digas. Šios salos ne vulkaninės ir ne koralinės kilmės, o sudarytos iš granito (todėl neretai vadinamos mikrožemynu). Mahės sala kalnuota (aukštis iki 915 m, Seišelių kalnas).

Likusios Seišelių salos koralinės kilmės, išsibarsčiusios Indijos vandenyne (Amirantų, Koetyvų, Aldabros salos). Seišeliai – prezidentinė respublika. Prezidentas yra valstybės ir vyriausybės vadovas. Iki 1992 m. šalis buvo valdoma autoritariniu principu.

Seišelių įstatymų leidžiamosios valdžios funkcijas atlieka parlamentas – Nacionalinė Asamblėja (Assemblée Nationale). Ją sudaro 35 nariai, iš kurių 24 renkami tiesiogiai, likę 9 patenka pagal partijų sąrašus. Nariai renkami 5 metų kadencijai. Šalyje yra dvipartinė sistema: pagrindiniai konkurentai yra socialistinis Seišelių progresyvusis liaudies frontas ir liberalioji Seišelių liaudies partija.

Klimatas subekvatorinis, jūrinis. Vidutinė mėnesio temperatūra 26-28 °C. Per metus iškrenta iki 4000 mm kritulių. Didesnėse salose yra tropinių miškų.

Dauguma augalijos – endeminė. Seišelių salų tautinė sudėtis dėl istorinių peripetijų labai marga. Salyno gyventojai kilę iš Prancūzijos, Anglijos, Indijos, Afrikos, Kinijos. Oficialios kalbos yra anglų, prancūzų ir kreolų (seselva). Dauguma gyventojų – katalikai.

Salose yra ribojamas turistų srautas (~100.000 per metus), todėl niekada nėra daug žmonių. Su tuo susijusios ir aukštos kainos turistams – iš vieno turisto jie turi uždirbti kaip iš kelių kitur. Taikomi gan dideli mokesčiai verslininkams, mat sala gyvena praktiškai vien iš turizmo. Viskas, kas skirta vietiniams, nėra brangu.

Maistas parduotuvėse, kuras – kainos labai panašios kaip Lietuvoje. Tačiau restoranai, nardymas, įėjimas į nacionalinius parkus ir pan. yra gan brangūs. Visi sutikti salos gyventojai kalba anglų, prancūzų kalbomis. Vietinė jų kalba Creole. Vietiniai yra šiek tiek tinginiai, nors darbo saloje yra. Tad verslininkai dažnai įdarbina žmones iš Filipinų, Indijos ar kitų kraštų – jie darbštesni.

Beveik visur saloje galima atsiskaityti eurais. Tiesa, kai kur jų taikomas kursas ne itin palankus, tad verta išsikeisti vietinių pinigų. Banko kortelės taip pat daugelyje vietų priimamos. Vietinis gėrimas – Takamaka romas. Jo yra įvairių rūšių. Tikrai verta paragauti.

Seišeliai nėra tik prabangaus viešbučio teritorija su nuostabiu paplūdimiu ir itin aukštomis kainomis. Ne be reikalo jie vadinami Rojumi Žemėje…

Rezervuokite laivą Seišeliuose

Pasinaudokite mūsų siūloma laivų paieška – greitai ir patogiai surasite Jūsų poreikius atitinkantį laivą įvairiose pasaulio vietose! Pasirinkite patinkantį laivą, spauskite „Sekantis“ ir pamatysite visą išsamią informaciją. Jei pageidaujate, pasirinkite papildomas paslaugas ir pateikite laivo rezervaciją. Rezervacija yra visiškai NEMOKAMA, o gavę informaciją, artimiausiu metu su Jumis susisieksime suderinti visų detalių. Turite klausimų? Susisiekite tel. nr. +370 698 34089 arba el. p. info@travelboat.lt

Mes Jums padėsime išsirinkti geriausią variantą!